עדכון צח'"י – חרבות ברזל 4

20.10.2023

צח"י נוקדים – חרבות ברזל – הודעה מס' 4 20/10

שלום לכל קהילת נוקדים!

מידע
כל המידע המוסמך, בתחום הביטחון ובתחום הקהילה והחינוך מועבר בקבוצות הוואטסאפ של הישוב (ביטחון נוקדים / קהילה ותרבות נוקדים) ובהודעות סמס. מוזמנים להצטרף לקבוצות השונות ולהתעדכן. אנא – הימנעו מלהעביר בקבוצות השונות הודעות לא מאומתות. לפני שמשתפים – חושבים פעמיים: האם זה מאומת? האם זה מועיל?

ביטחון
גזרתנו כרגע שקטה ביחס לצפי של גורמי המודיעין, והצבא ממשיך לעבוד קשה לשמור על שגרה תקינה של תושבי גוש עציון – הן בתוך היישובים והן לאורך הצירים.
כוחות הביטחון וצה"ל פועלים במספר מישורים, הן על ידי החטיבה והן על ידי כוחות הביטחון האחרים.
הכוחות פועלים ביוזמות התקפיות ולא מניחים לרגע לפעילות עויינת להתקיים במרחב. כלל הכוחות מתוגברים וערוכים לכל מקרה של התחממות בגזרה. הסעות התלמידים לבתי הספר מלוות בליווי צבאי צמוד, והצירים פתוחים לנסיעה בכל שעות היממה.
ברמת הביטחון היישובי אנחנו בקשר רציף עם כלל הגורמים הרלוונטיים ונערכים לתרחישים גם הקיצוניים ביותר יחד עם צוות החירום וצוות הכוננות. פיקוד העורף עדכן את ההוראות באיזור שלנו, וכעת מותרת התכנסות של 30 איש בשטח הפתוח, ו300 איש בתוך מבנה, בסמוך למרחב מוגן. אנחנו מבקשים לא להעביר בקבוצות השונות מידע שנוגע למיקומי כוחות צבאיים, ולא להעביר מספרי טלפון של בעלי תפקידים צבאיים!

חוסן, חינוך וקהילה
בימים האחרונים התקיימו מפגשי עיבוד וחיזוק לקבוצות הגיל השונות בנוער, והם היו משמעותיים ומחזקים. תודה למשפחות שפתחו את ביתם ולחברי הקהילה שהשתתפו!
בנוסף, התקיימה פגישה לנוער עם נציגי צוות הישוב בחירום – יוסי ברנט יו"ר הועד, יהודה הרבש"ץ, אביגיל מנהלת הקהילה, נעם סמט יו"ר צח"י ואיילת בורדה. הנוער קיבל סקירה על המצב בישוב, ונרתם בגדול למשימות השונות שבפתח. אין כמו הנוער שלנו!
בתי הספר, המעון והגנים חזרו לפעילות חלקית, ונעשה מאמץ לתת מענה חלקי גם למסגרות שלא נפתחו עדיין. אנחנו נערכים לנתינת סוגי מענה שונים גם מעבר לשעות הפעילות הרשמיות. במסגרת זו – נשמח לכל מי שיכול לתרום מזמנו בשעות אחרי הצהריים בכל פעילות שהיא לילדי הישוב או לנוער. ניתן להירשם בקישור המצורף. המשיכו לעקוב בקבוצת 'קהילה ותרבות'!

תמיכה ועזרה הדדית
אנחנו מבינים שלפנינו ככל הנראה עוד תקופה ארוכה ומשמעותית שבה נזדקק מאוד לתמיכה ועזרה הדדית, ונערכים לנשימה עמוקה ולניצול נכון וארוך טווח של האנרגיות המופלאות בקהילה.
זקוקים לעזרה בבית בגלל המצב? פנו לאיילת בורדה 050-2600096, או לרכזות הסיוע בשכונות השונות (פירוט ב'קהילה ותרבות').

לקראת שבת
ההנחיות ההלכתיות שפורסמו בשבת שעברה תקפות גם לשבת הזו, ואנו מבקשים מכולם להיות זמינים להודעות ולשאת אתם פלאפון בכל יציאה משמעותית מן הבית.

בשורות טובות ושבת שלום!

צוות צח"י